Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

          Avize, mimariyi, mobilyaları ve dekoru vurgulayan bir odanın mücevheridir. Yemek odalarında, yatak odalarında ve hatta yatak odalarında ve banyolarda evde bulunan bu kadar çok armatür seçeneği ve pek çok olası uygulama varken bir avize seçmek çok zor olabilir. Ancak birkaç tasarım kuralına ve kurulum ipucuna uyarsanız, odanızı en iyi şekilde ve en iyi dekoratif ışıkla dekore etme yolundasınız.

Tarzı

 


Her stile ve dekora uygun avizeler mevcuttur. Işıkları yönlendirilmiş avizeler daha gelenekseldir. Cam veya avize gölgeleri eklemek bu formaliteyi yumuşatarak biraz daha rahat bir tavırla sonuçlanır. Daha gayri resmi bir his için, ışıkların aşağıya yönlendirildiği bir avize seçin. Bu daha rahat tasarımın ek bir yararı da, dekoratif avizenizin yemek pişirme veya ev ödevi görevlerine yardımcı olan görev aydınlatması işlevi görebilmesidir. Genel olarak, metal yüzeyler boyalı olanlardan daha resmidir.

İşlevsellik

 

 

Avizeniz öncelikle dekoratif bir amaca hizmet ediyorsa, gerçekten odanın odak noktası olabilir ve mobilyalarınızın ve dekorunuzun güzelliğini vurgulayabilir. Bununla birlikte, görev aydınlatmasına ihtiyacınız varsa, altındaki yüzeyi aydınlatmak için aynı zamanda bir gömme ışığı olan bir avize bulun. Her iki uygulama için de, bir kısma anahtarı takarak elde edeceğiniz esnekliği kaçırmayın. Işıkları kısmak, mum ışığına benzer şekilde sıcak bir parıltı yaratabilir.

Boyut


Uygun ölçülerde avize seçimi önemlidir. Çok büyük bir avize bir odayı kaplarken, çok küçük olan bir avize kaybolur ve etkisini yitirir.

 

 

 

 


Mevcut pek çok seçenekle, hem pratik ihtiyaçlarınıza hem de dekorunuza uyan bir avize bulacaksınız. Doğru avize ile ışıkları kısabilir ve stili açabilirsiniz - bir avize hepsini bir araya getirir.

Etiketler: avize,seçimi,rehber
Ağustos 18, 2020
Listeye dön
Kategoriler